Zo života komunity...

Dvetisíc rokov sa v kameňolome v St. Margarethen ťažil pieskovec. Vznikla tak pozoruhodná skalná krajina, ktorá sa podobá bohatej opernej kulise a ako taká sa aj využíva. Tunajší operný festival priťahuje každoročne viac ako 200.000 návštevníkov inscenáciami populárnych opier.
Festivalová aréna v rímskom kameňolome St. Margarethen je
najväčším prírodným javiskom Európy a je zapísaný na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Koncertná sála pod holým nebom s rozlohou 7 000 m2 a kapacitou 4 670 miest je už len vďaka svojej akustike a neopakovateľnej atmosfére ako stvorená pre operu. Impozantné kulisy operného festivalu prebúdzajú vášne a stimulujú všetky zmysly.

Bohatý program festivalu predstavuje pod šírym nebom nielen slávne svetové operné hviezdy, ale aj velikánov na poli jazzu a populárnej hudby. V ponuke „detských opier“ sa každý rok uvádza niektorá rozprávková opera, ktorá prenáša mladé publikum do kúzelného sveta fantázie.

O kulinárske pôžitky sa postará bohatá ponuka v novo upravenom parku predstavujúcom foyer prírodnej opernej scény. Symbióza vápenitých pôd a mikroklímy, na ktorej má zásluhu Neziderské jazero, tvoria dobré predpoklady pre osobitú vínnu kultúru tunajšieho regiónu, ktorá sa prezentuje v areály v mnohých stánkoch.
Komunita Cenacolo sa tu stretáva pri predstaveniach dievčat a chlapcov z komunity a prezentuje výsledky aké komunita Cenacolo dosiahla.